schody kielce

Plisy turek

Mieszkanie

Mieszkanie to podstawowy element życia każdego człowieka w szczególności w mieście. Wyróżnia się parę odmian budownictwa mieszkalnego: są to mieszkania spółdzielcze, komunalne, oddane na sprzedaż a w dodatku wynajem, społeczno-czynszowe, indywidualne oraz zakładowe. 
Żeby nabyć nowiutkie mieszkanie konieczny jest ogromny nakład pieniężny wobec tego wiele ludzi decyduje się na kredyt hipoteczny lub wynajem mieszkania, ponieważ sytuacja na rynku nie upraszcza uzyskania lokalu. W zależności od regionu, w którym znajduje się mieszkanie – ceny są rozmaite. Ażeby zdobyć lokal komunalny czy też socjalny od miasta powinno się spełniać określone warunki, co dla osoby mającej zwyczajny status społeczny jest nie osiągalne. 
Banki oferują kredyty hipoteczne coraz szerszej grupie kredytobiorców, ale i to wyjście nie zawsze jest przystępne, bowiem i tutaj mamy podane wymogi, które należy realizować. Z tych powodów nasz kraj pod względem nieruchomości przynależy do najsłabiej rozwiniętych państw w Europie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.