Wymiana licznikow

 

Wymiana licznikow

Każdy licznik ma jakiś termin ważności, w którym pracuje bez zarzutu, jednak co jakiś czas trzeba go zmieniać. Wiele liczników ma w dokumentach informacje, badania prenatalne poznań jak długo ma pracować, jednak nie wymagamy tego od ludzi. To my co jakiś czas odwiedzamy klientów, by sprawdzić jak wygląda sytuacja i które liczniki należy wymienić. Oczywiście klienci nie płacą za liczniki, chyba, że był on zepsuty z winy użytkownika. W takiej sytuacji zwykle staramy się wyjaśnić, dlaczego licznik się popsuł.

 

W domach, w których właściciele życzą sobie, by licznik był z przedpłatą, zwykle bardzo szybko go wymieniamy. Nie dochodzimy czemu tak jest, ponieważ ludzie mają różne powody. Jeden będzie chciał mieszkanie wynająć i obawia się braku opłat ze strony najemców, inna osoba będzie chciała w ten sposób kontrolować wydatki i użytkować tylko tyle energii, na ile ją stać. W takiej sytuacji nie ma niespodzianek, że rachunek jest taki, iż nie jesteśmy w stanie go zapłacić. W takiej sytuacji liczniki z przedpłatą są genialnym rozwiązaniem. Liczniki zwykle można bez problemu zamienić. To znaczy, że nie ma problemu, jeśli ktoś ma licznik zwykły a chce mieć taki na przedpłatę, by je wymienić i dostosować go do potrzeb klientów.

W drugą stronę jest to oczywiście również tak samo proste, ponieważ chodzi tylko o jakość licznika. To trochę jak różnica pomiędzy telefonem na abonament a telefonem pre paid, czyli na kartę. Działa to dokładnie tak samo, ponieważ za jeden licznik jest rachunek za wykorzystanie, w drugiej opcji najpierw się płaci a potem korzysta z tego, co się zakupiło. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto ma dość ograniczone środki i musi bardzo się pilnować z wydatkami. W tym przypadku każdy widzi na liczniku ile zostało kwoty do wykorzystania i albo doładowuje kolejną kwotę albo stara się oszczędzać maksymalnie to, co zostało na liczniku. Nie mają one daty ważności doładowywania, tylko płaci się za realne wykorzystanie prądu.

Artykuł napisany przez: